Fundacja Edukacji

Dla Bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa w ramach programu „Strefa Alfa” organizuje  obóz profilaktyczno-socjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży w Janowie Lubelskim. Wyjazd dzieci na kolonie jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Letni wypoczynek odbędzie się w następujących terminach:

06.07.2015 – 17.07.2015r.   oraz   18.07.2015 – 29.07.2015r.

             W letnim wypoczynku mogą wziąć udział uczestnicy zajęć specjalistycznych realizowanych w roku szkolnym w ramach programu „Strefa Alfa”. O zakwalifikowaniu dziecka na wyjazd  będzie decydowała kolejność zgłoszeń rodziców oraz frekwencja dziecka na zajęciach specjalistycznych (Strefy Alfa). W przypadku, gdy zakwalifikowany na obóz uczestnik programu zrezygnuje lub z innych przyczyn nie będzie mógł wziąć udziału w wypoczynku letnim, pierwszeństwo w zajmowaniu wolnych miejsc będą miały dzieci i młodzież – uczestnicy programu „Strefa Alfa” oczekujące na liści rezerwowej, a w dalszej kolejności dzieci i młodzież kierowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej, pedagogów szkolnych, pedagogów ulicy, organizacje pozarządowe itp.

W programie letniego wypoczynku znajdą się zajęcia uzupełniające do programów specjalistycznych realizowanych w ciągu roku szkolnego, ale nadrzędnym jego celem jest czynny wypoczynek dzieci i młodzieży w ośrodku wypoczynkowym z doskonałą infrastrukturą rekreacyjno-sportową. Sąsiedztwo lasu, wody, przyrody to naturalne walory do wspaniałego wypoczynku dla każdego człowieka. W programie kolonii/obozu znajdą się m.in: zajęcia w parku linowym, zajęcia z surwiwalu, olimpiada sportowa, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki zdrowia, dyskoteki, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, zajęcia plastyczne, tańce integracyjne, konkursy, kąpiele w jeziorze, plażowanie, korzystanie ze sprzętu pływającego (kajaki, rowerki wodne). Zorganizowany wypoczynek stwarza bardzo sprzyjającą sytuację do podjęcia skutecznych oddziaływań profilaktyczno-terapeutycznych, zmniejszając jednocześnie ryzyko popadnięcia w uzależnienia dzieci i młodzieży. Podczas wyjazdu będziemy realizować zajęcia socjoterapeutyczne oraz programy profilaktyczne zatwierdzone przez PARPA oraz własnego autorstwa.

Zakwaterowanie w pawilonach murowanych w pokojach typu studio z pełnym węzłem sanitarnym. Wyżywienie będzie obejmowało 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Zapewniamy również transport autokarowy, ubezpieczenie NW, wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną, instruktorską, medyczną oraz ratowników WOPR.

 

Uczestnikami kolonii mogą być dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat zamieszkała na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

 

Szczegółowe pytania i zapisy na zajęcia/warsztaty/kolonie pod nr. telefonu:

Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa (Warszawa, ul. Szolc-Rogozińskiego 8/2)

22 643-36-32 lub 501-100-996

  poniedziałek-piątek w godzinach 10:00-17:00

Projekt „Strefa Alfa” jest współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

LOGO_URSYNOW_biele_wspolfinansowanie